גיל הדומיין כפרמטר בקידום אתרים

נכתב על ידי בתאריך 4 בדצמבר 2010 בקטגוריה קידום אתרים בגוגל - תגובה אחת

קידום אתרים בגוגל נעשה בשנים האחרונות לתחום מאוד נפוץ וחשוב. חברות קידום אתרים צצות כפטריות אחרי הגשם- כל חברה מבטיחה ומבטיחה, אך לפעמים, אין ממש מאחרי ההבטחות הללו. אתם, בעלי אתרים, חייבים להיות עם היד על הדופק, להכיר ולדעת מגוון של פרמטרים החשובים לקידום האתר שלכם. במאמר זה, נסקור פרמטר חשוב מאוד, שלפעמים- יכול לעשות את ההבדל בין מקום ראשון לעמוד שני.

וותק דומיין – גוגל מכיר אותך כבר

קידום אתרים בגוגל דורש זמן. ברוב המקרים לא יהיו תוצאות לפני ארבעה ואפילו יותר, של חודשי עבודה מאומצים וקשים. כאשר אתם בונים את האתר שלכם, או פונים לחברה לקידום אתרים שיעזרו לכם בנושא; הזה, ממש אין סיבה לרכוש דומיין חדש שגוגל לא מכיר אותו בכלל. חשוב לרכוש דומיין וותיק, וחשוב יותר- רכשו דומיין וותיק שבעברו הרחוק שימש לאתר בתחום שלכם או לפחות בתחום הנושק לתחום שלכם. גוגל מכיר את הדומיין הזה כבר, הוא יודע בדיוק לאיזה תחום הוא מסווג ומעניק לו עוד קצת חשיבות – חשיבות שלא תקבלו כאשר הדומיין חדש, גוגל לא מכיר אותו, וצריך "לקרר" אותו זמן מה עד שיידע בוודאות מה קורה איתו, באיזה תחום הוא נמצא ולדרג אותו במיקומים כלשהם בתוך האינדקס שלו.

פרסום בגוגל – הדומיין לא חשוב בכלל!

כאשר אתם רוכשים דומיין אך ורק לשם פרסום בגוגל (אדוורדס לדוגמא), אין שום חשיבות לוותק הדומיין. לא משנה באיזה תחום אתם נמצאים – מבצעים לימודי פיתוח קול, או שאתם בכלל בתחום הייעוץ העסקי,  כך או כך, פרסום בגוגל אדוורדס לא דורש מכם שום איכות או וותק לאתר- פשוט שימו את האתר בקמפיין ותתחילו לפרסם.

לסיכום- וותק הדומיין בקידום אתרים אורגני

כאשר מדובר על קידום אתרים אורגני, ותק הדומיין חשוב מאוד. הדבר דומה לחנות בקניון, חנות מאוד וותיקה שנסגרה לא מזמן. כולם מכירים את החנות הזו וכולם כבר מרגישים מאוד בנוח לרכוש שם מוצרים. אנו בטוחים כי ברגע שהחנות תפתח בשנית- לפתע שוב פעם יחזרו הפניות והלקוחות. אותו הדבר עם דומיין וותיק- ברגע שהוא כבר היה קיים, גוגל מכיר אותו ו"מרגיש בנוח" לאנדקס אותו גבוה יותר מבין כל האתרים האחרים בתחום.
בהצלחה!

One Comment on "גיל הדומיין כפרמטר בקידום אתרים"

  1. זקן מאוד 5 בדצמבר 2010 בשעה 0:49 · להגיב

    הבעיה עם web archive אתה יודע אלו שרושמים את הגיל
    של האתרים שהם בדומה לחברות ענק אחרות לא ממש שמים
    על אתרים ישראליים ולא תמיד מכניסים אותנו לספירה של הגיל
    דרך בדוקה היא להצליח להירשם אל Demoz

פרסום תגובה