קידום אתרים בגוגל ותקן W3C

נכתב על ידי בתאריך 4 בדצמבר 2010 בקטגוריה קידום אתרים בגוגל - 2 תגובות

חברות בניית אתרים וחברות קידום אתרים בגוגל בישראל מרבות לטעון כי תקן W3C הוא תקן דיי ארכאי, המהווה סוג של רשימת קוי מנחה, אך ממש לא מהווה איזשהו חובה או פרמטר בעת קידום אתרים אורגני. יותר מזה, מאט קאטס מספר גם בטויטר, וגם בסרטון שאלות ותשובות, כי אין שום פרמטר שכזה בגוגל. לדעתי, לא לשים דגש על תקן הולידציה, נובע מתוך סוג של עצלנות ולפעמים גם חוסר יכולת. אין ספק שלא קל בכלל להיכנס לקוד, ולשנות, לשנות ולשנו את כל הבאגים והשגיאות, אך מצד שני- אנו רוצים שכולם יראו את האתר שלנו בצורה זהה לא?

לא הכל זה גוגל

אחד הדברים החשובים ביותר שחברות קידום אתרים בגוגל בישראל מפספסות, ואולי גם בגלל זה הן מרשות לעצמן לזלזל בתקן W3C היא העובדה כי אף אחד לא צריך להתעניין בגוגל- אנו צריכים להפוך את האתר שלנו/של הלקוחות שלנו לאתר איכותי. ככול שהאתר יהיה איכותי, כך הוא באופן אוטומטי יתקדם בגוגל ובמנועי החיפוש השונים. גם אם מאט קאטס טוען שאין זה מהווה פרמטר לקידום האתר, לפעמים, לא חייבים להקשיב למה שהנהלת גוגל טוענת, ופשוט לעשות דברים באינטרנט  כי הם הדברים הנכונים לעשות- בואו לא נשכח שיש עוד דברים באינטרנט מלבד גוגל…

אז למה כן להתייחס, ואפילו לשים דגש, על תקן הוולידציה?

פשוט כי אנו רוצים שכולם יראו את האתר שלנו בדיוק כפי שהוא נראה ובאותה צורה. אין סיבה שלקוח פוטנציאלי שלנו עם רזולוציית מסך מוזרה יראה את האתר שלנו מקוטע ולא פעיל, ולקוח פוטנציאלי אחר יראה את האתר שלנו בצורה עקומה לגמרי רק בגלל שהוא גולש באקספלורר ולא בפיירפוקס. לפעמים לקוחות אלו עושים את ההבדל. פרסום בגוגל הוא טוב ויפה, אבל אנחנו בסה"כ משקיעים כסף ומאמץ כדי להביא עוד לקוחות.

מאמץ=תוצאות!

אז בואו רגע נקח צעד אחורה, ולא נתבייש לבקש מחברת קידום האתרים שעובדת איתנו להשקיע עוד קצת זמן ומאמצים בשיפצור תקן הוולידציה של האתר. כפי שכבר אמרנו- זה לא נעים, לא קל ולפעמים גם מתיש, אבל זוהי בדיוק הסיבה שאנו משלמים לאותה חברת קידום אתרים. בין אם אתם עוסקים בתחום הטיפולי, בתחום העסקי, מכירת תכשיטים או כל דבר אחר – אני בטוח שהייתם רוצים שהאתר שלכם יראה איכותי וזהה בכל דפדן ובכל רזולוציה- בין אם זה פרמטר לקידום האתר, ובין אם לא.
בהצלחה!

2 Comments on "קידום אתרים בגוגל ותקן W3C"

  1. מקדם אתרים בגוגל 5 בדצמבר 2010 בשעה 0:47 · להגיב

    בהחלט.. ולידציה היא הכרח בעולם בו יש יותר מידי דפדפנים וכל אחד רואה משהו שונה
    וחוצמזה למה לא? שעה שעתיים עבודה והאתר שלכם מתאים לכולם..

    אחלה מאמר ותתחדשו על האתר

  2. מקדם אתרים מוסמך 5 בדצמבר 2010 בשעה 1:56 · להגיב

    להגיד את האמת, כל אחד אומר משהו אחר, יש חברות שבעד ויש שנגד, אני מסכים שרוב החברות פשוט עצלניות ולא מוכנות להשקיע כמה שעות בעבודה שחורה…

פרסום תגובה